Tuorein sisältö

Lateksia ja verta sisältävä BloodRayne palaa uutena kokoelmana

Tänään klo 14.00 | Luettu: 267 kertaa | Teksti: Matias Puro

Saksalainen Ziggurat Interactive ja Strictly Limited Games juhlistavat 2000-luvun alun vampyyritoimintapelisarja BloodRaynea uudella kokoelmalla.

Nintendo Switchille ja Playstation 5:lle julkaistava BloodRayne: Definitive Collection sisältää pelisarjan kolme peliä, BloodRaynen, BloodRayne 2:n sekä BloodRayne Betrayal: Fresh Bitesin. Pelisarjan tähti on Laura Baileyn ääninäyttelemä puolivampyyri Rayne, joka pistää palasiksi niin sisaruksiaan kuin natseja. Pelisarja sisältää ajalle tyypillisesti aimo annoksen lateksivaatteita ja verellä läträystä.

Kokoelman kahdesta ensimmäisestä pelistä julkaistaan ReVamped-versiot, jotka sisältävät paranneltuja grafiikoita, välivideoita ja efektejä HD-tarkkuudella. Digitaalisen version lisäksi kokoelmasta julkaistaan myös rajoitettu fyysinen paketti, jonka voi ennakkotilata myöhempänä ajankohtana. Kokoelman julkaisuajankohta paljastetaan myöhemmin.

Voit tutustua sarjan pelikuvaan pari vuotta vanhasta trailerista:

V2.fi | Matias Puro
< Uuden Monster Hunter...

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova