Lama-ajan Suomesta kertova Last Drop kuhisee tunnettuja suomalaisnäyttelijöitä - mukana myös edesmennyt Olga Temonen
![]() |
Lohkare Games on tänään paljastanut pelin ääninäyttelijöitä. Mukaan on saatu lukuisia Suomen elokuva- ja TV-maailmasta tuttuja nimiä, kuten Tommi Korpela, Jukka Rasila, Ilkka Koivula, Mato Valtonen sekä Olga Temonen.
Riku Moilanen esittää esikoiskirjailija Seppoa, jonka kirjailijanura kääntyy sivuraiteille, kun Tommi Korpelan ääninäyttelemä Rahikainen vapautuu vankilasta ja jahtaa halpaa rahaa. Ilkka Koivulan näyttelemä Kuikka täydentää kaverikolmikon. Jukka Rasila, Mato Valtonen ja Olga Temonen taas ääninäyttelevät muita Nykylän asukkaita. Temonen menehtyi viime marraskuussa syöpään 47-vuotiaana.
Last Dropilla ei ole toistaiseksi julkaisupäivää, mutta tarkoituksena on julkaista peli ensin Steamin Early Accessissa. Pelin voi lisätä toivelistalle Steamissa.



Keskustelut (0 viestiä)
Kirjoita kommentti