Tuorein sisältö

Aikuisyleisölle suunnattu rockfestivaali kiertää ympäri Suomea

23.01.2019 klo 10.20 | Luettu: 946 kertaa | Teksti: J.A. Kaunisto

Kesällä Suomea kiertää uusi rockfestari Rock In The City.

Rovaniemellä kesällä 2018 ensimmäistä kertaa järjestetty Rock In The City -niminen festivaali kasvaa kaksipäiväiseksi tapahtumaksi ja laajenee ensi kesänä käsittämään kaiken kaikkiaan yhdeksän suomalaista kaupunkia.

Ensimmäinen kesän 2019 Rock In The City -festivaali järjestetään Kuopiossa kesäkuun puolivälissä. Sen jälkeen festivaali suuntaa Ouluun, Poriin, Lahteen, Kouvolaan, Rovaniemelle, Lappeenrantaan ja Jyväskylään. Kesän viimeinen Rock In The City -festivaali järjestetään Joensuussa elokuun puolessavälissä.

Aikuisyleisölle suunnatun festivaalin tähtinä nähdään Mustasch, Accept, Eppu Normaali, Sonata Arctica, Stratovarius, Nightwish-hahmo Marko Hietala, Kotiteollisuus, Battle Beast, Pelle Miljoona United, Melrose, Tuomari Nurmio & Spuget, Klamydia ja Atomirotta.

Festivaali on K18.

Rock In The City -festivaalit kesällä 2019:

Kuopio (Satama/Tori) 14.-15.6.2019

Oulu (Kuusisaari) 28.-29.6.2019

Pori (Kirjurinluoto) 5.-6.7.2019

Lahti (Kauppatori) 12.-13.7.2019

Kouvola (Kirkkopuisto) 19.-20.7.2019

Rovaniemi (Ounaspaviljonki) 26.-27.7.2019

Lappeenranta (Kaupungintalon piha) 2.-3.8.2019

Jyväskylä (Lutakonaukio) 9.-10.8.2019

Joensuu (Sirkkalan puisto) 16.-17.8.2019


V2.fi | J.A. Kaunisto
< Gillian Anderson on ... Malediiveilla lomail... >

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova