Jake Gyllenhaal jatkaa Amazonin leivissä myös vankilajännärissä
![]() |
Jake Gyllenhaal tähdittää elokuvaa Collision, joka perustuu kirjailija Don Winslow'n lyhyeen tarinaan. Tunnetuin Winslow'n töihin perustuva elokuva on Raakalaiset (Savages). Lukuisia muita on työn alla.
Leffasta käytiin tarjouskilpailu, jonka voitti Amazon. Amazonin ja Gyllenhaalin Road House -elokuva (kuvassa) on yksi Amazonin Prime Video -palvelun isoimmista hiteistä, jolle filmataan pian jatko-osa.
Collision kertoo perheenisästä, joka tekee yhden kammottavan virheen täydellisen elämänsä keskellä ja päätyy vankilaan. Vankilaelämä on hänelle oletettua helpompaa. Paljastuu, että asialle on syy, joka vasta aloittaa tarinan siitä, kuinka äijän suunta muuttuu pysyvästi.
Yksi tulevista Winslow-elokuvista on timanttivarkaasta kertova jännäri Crime 101, jonka myöskin tuottaa Amazon. Crime 101 on jälkituotannossa.
Lähde: Deadline
Keskustelut (0 viestiä)
Kirjoita kommentti