Tuorein sisältö

Seinäjoen Vauhtiajot tavoittelee 50 000 hengen yleisömäärää - näin tavoite eteni perjantain osalta

Tänään klo 00.08 | Luettu: 245 kertaa | Teksti: J.A. Kaunisto

Seinäjoen Vauhtiajojen perjantai ja samalla toinen festivaalipäivä toteutui loppuunmyytynä tapahtumana. Lauantaille on saatavilla vielä jonkin verran lippuja ovelta, mutta näyttää vahvasti siltä, että sekin tulee loppuunmyydyksi.

Festivaalin avauspäivä ylsi heti yleisöennätykseen, paikalla viihtyi reilu 10 000 festarivierasta. Koko festivaalin tavoite on 50 000 vierasta.

"Laajensimme tänä vuonna artistikaartia aiemmista vuosista ja pohdimme, josko 12 lisäartistin ottaminen kolmannelle lavalle kannattaisi. Näin kovan lipunmyynnin myötä emme kuitenkaan voi olla kuin tyytyväisiä siitä, kuinka hyvin kaikki lopulta on mennyt", toteaa Vauhtiajojen promoottori Kalle Keskinen.

Lauantaina on luvassa vielä yksi täysipainoinen tapahtumapäivä. Vauhtiajojen lavoille nousee tuolloinkin suuri joukko huippuartisteja, kuten HUGO, Kolmas Nainen, Sanni ja Gasellit sekä Sleepy Sleepers ja Neljä Ruusua.

Vauhtiajojen liput ovat myynnissä Tiketissä.




V2.fi | J.A. Kaunisto
< Loppukesän ehdoton f... Ilosaarirockin tähte... >

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova