Tuorein sisältö

One Direction -tähti julkaisi uutta: 'Levyn ensimmäinen singlen piti olla iso ja hauska'

01.10.2025 klo 11.18 | Luettu: 462 kertaa | Teksti: J.A. Kaunisto

One Direction -yhtyeestä tunnetuksi tullut ja sittemmin menestyksellä omaa soolouraansa tehnyt Louis Tomlinson on julkaissut uuden Lemonade-singlen. Samalla saatiin tieto tulevasta, järjestyksessään kolmannesta Tomlinsonin soololevystä "How Did I Get Here?", joka julkaistaan 23. tammikuuta 2026.

"Tärkeintä oli, että levyn ensimmäinen single kuulostaa kunnianhimoiselta äänimaailmaltaan. Sen piti olla iso ja hauska. Mielestäni Lemonadessa on välitön ja luonnollinen meininki, ja siitä tuli täydellinen tapa aloittaa tämä uusi luku", Louis kuvailee.

Kolmannella albumillaan Louis on haastanut itseään sanoittajana, säveltäjänä ja esiintyjänä. Taiteellisten rajojen tutkiminen vei hänet biisintekijänä myös samalla syvemmälle omaan itseensä kuin koskaan aiemmin.

"Rehellisyys on minulle kaiken perusta. Kannan sydäntäni hihassani, ja toivon, että se kuuluu myös musiikissa. Opin yhä ja kehityn laulajana ja biisinkirjoittajana. En osaa olla tyytyväinen vain entiseen – se ei kuulu sanavarastooni. Nyt ensimmäistä kertaa sallin itselleni olla se artisti, joka olen aina halunnut olla."


Tulevan albumin biisiaihiot syntyivät Englannin maaseudulla, jonka jälkeen Louis matkusti kolmeksi viikoksi Costa Rican Santa Teresaan tämän vuoden alkupuolella yhdessä pääyhteistyökumppaninsa ja tuottajansa Nico Rebscherin kanssa. Costa Rican tunnelma kuuluu myös tulevalla levyllä.

Tomlinsonin debyttisooloalbumi, vuonna 2020 julkaistu "Walls", myi yli 1,2 miljoonaa kappaletta maailmanlaajuisesti ja keräsi lähes miljardi striimiä. Kaksi vuotta myöhemmin julkaistu Faith In The Future -albumi nousi ykköseksi Iso-Britanniassa, Espanjassa, Argentiinassa ja Belgiassa sekä sijoittui Yhdysvaltojen Billboard 200 -listan viiden parhaan joukkoon.






V2.fi | J.A. Kaunisto
< Negative tekee paluu... One Direction -tähti... >

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova