Tuorein sisältö

Ikärajaton Supersunnuntai myös Helsingissä

Tänään klo 10.31 | Luettu: 228 kertaa | Teksti: J.A. Kaunisto

Ikärajaton Supersunnuntai-tapahtuma järjestetään myös Helsingissä.

Tapahtuma kerää heinäkuussa Helsingin Jäähallin alueelle Nordikseen suuren joukon kotimaisia ykkösnimiä, kuten Käärijä, Avergekidluke, Robin Packalen, HUGO ja Etta. Lisäksi festivaalilla voi päästä yhteiskuvaan tunnettujen sometähtien kanssa, kuten Particia & Derya, Ryhmä Hau ja Siniverkkarimies. Lisää artisteja julkistetaan myöhemmin kevään aikana.

Jo aiemmin on julkaistu Supersunnuntai-tapahtuma tapahtuma Espooseen ja Tampereelle. Helsingissä tapahtuma juhlitaan 12.7.

Supersunnuntainkohderyhmänä ovat perheet. Tapahtumassa ei ole alkoholitarjoilua eikä täten myöskään erillistä K18-aluetta. Tapahtuman Early Bird -lipunmyynti alkaa Tiketissä maanantaina 19. tammikuuta. klo 9.00.

–Supersunnuntai keräsi viime kesänä Espoossa Tapiola Festivaalin yhteydessä lapsia, aikuisia, perheitä ja nuorisoa kaikkiaan yli 10 000 kävijän verran. Luvassa on kävijämäärältään Suomen suurin koko perheen festivaali.


V2.fi | J.A. Kaunisto
< Entisen Helloween-ki... Hector juhlistaa 60-... >

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova