Tuorein sisältö

Infoa Viikatteen Tavastian 30V-juhlakeikkojen lipputilanteesta

Tänään klo 15.30 | Luettu: 222 kertaa | Teksti: J.A. Kaunisto

Rautalankametallin uranuurtaja Viikate täyttää kolmekymmentä vuotta. Yhtye aikoo juhlistaa merkkipaalua Helsingin Tavastia-klubilla soittamalla mollisointujen kyllästämät kaksi juhlakonserttia 22. ja 23. toukokuuta 2026. Keikat pitävät sisällään niin yllätyksiä kuin interaktiivisen osion, jossa yleisöllä on mahdollisuus upottaa nyrkit kyynärpäitä myöden syntymäpäiväkakkuun.

"Koska kukaan ei ole pyytänyt lopettamaan, niin näköjään kolme vuosikymmentä on mahdollista ilakoida alakulon parissa kuin vettä vaan. Tulevissa syntymäpäiväkonserteissamme pääsemme kaikki todistamaan, että ennen ei kaikki välttämättä ollut paremmin. Etenkin kitaran vireistä puhuttaessa. Mutta kivirekeä, sitä on luvassa".

Päivtys keikkojen lipputilanteesta - molemmat keikat ovat jo loppuunmyytyjä.

"Upeaa vuoden alkua, ihmiset! Upeuttahan lisää tosiasia, että myös toinen toukokuun Tavastia on loppuunmyyty! Great succes!".







V2.fi | J.A. Kaunisto
< Pohjois-Euroopan suu...

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova