Tuorein sisältö

Nyt on reilusti Pet Shop Boys -fiilistä - suomalainen synthpop-duo julkaisi uutta

Tänään klo 00.30 | Luettu: 216 kertaa | Teksti: Toimitus

Kansainvälisesti arvostettu suomalainen synthpop-duo Sin Cos Tan on julkaissut uuden singlensä I Wasn’t Young, I Needed the Money. Kappale on tulevan "Greed"-albumin kolmas julkaisu ja tiivistää levyn teeman kirkkaaksi, tarttuvaksi kokonaisuudeksi.

Pet Shop Boys -tyylinen helmi muistuttaa, miksi Jori Hulkkosen ja Juho Paalosmaan yhtyeen kappaleet ovat nousseet soimaan mm. isoihin kansainvälisiin tv-sarjoihin

Debyyttinsä jälkeen yhtye on saanut Emma-ehdokkuuden, soittanut Euroopan klubeilla ja saanut laajalti kiitosta kriitikoilta. Bändin edellinen albumi, vuonna 2022 julkaistu "Living in Fear", sai Soundi-lehdeltä täydet viisi tähteä ja osoitti, että yhtye jatkaa edelleen tinkimätöntä ja omalaista linjaansa. Yhtyeen musiikkia on kuultu myös elokuvissa ja kansainvälisissä televisiosarjoissa – muun muassa AMC/HBO-sarjassa Halt and Catch Fire.

Kuuntele uutuus täällä.







V2.fi | Toimitus
< Ruotsalainen oman ge... Richard Hammondin ty... >

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




V2.fi Tiktok
www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova