Tuorein sisältö

Noomi Rapace on mukana Netflixin Assassin's Creed -tv-sarjassa

Tänään klo 16.35 | Luettu: 197 kertaa | Teksti: Jari Tapani Peltonen

Netflix tuottaa Assassin's Creed -peleihin perustuvan näytellyn tv-sarjan. Kuvaukset ovat käynnissä. Mukaan ovat liittyneet Noomi Rapace (Miehet jotka vihaavat naisia), Sean Harris (Mission: Impossible 5 ja 6), Ramzy Bedia (Asterix ja Obelix lohikäärmeen valtakunnassa) ja Corrado Invernizzi (Those About to Die).

Sarjaan kiinnitettiin jo aiemmin Toby Wallace (The Bikeriders), Lola Petticrew (Say Nothing), Zachary Hart (Jericho Ridge), Laura Marcus (Andor) ja Tanzyn Crawford (A Knight of the Seven Kingdoms).

Aiheena on kahden hämärän organisaation vuosisatoja kestänyt sota, jossa panoksena on ihmiskunnan tulevaisuus. Merkittävä osa tarinasta sijoittuu keskelle historiallisia tapahtumia, joita nykypäivän hahmot voivat seurata scifihärpäkkeellään.

Kuva on Prometheus-leffasta. Rapacen Prometheus-kollegan Michael Fassbenderin tähdittämä Assassin's Creed -elokuva floppasi vuonna 2016, mutta jos samanhintaiselle elokuvalle olisi käynyt yhtä köpelösti vuonna 2025, se olisi ollut normipäivä; uusi normaali. Fassbenderin Assassin's Creed myi enemmän lippuja kuin mm. kehuttu Predator: Badlands ja tuore Oscar-voittaja One Battle After Another.


Lähde: Deadline

V2.fi | Jari Tapani Peltonen
< Toinen G.I. Joe -lef...

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova