Tuorein sisältö

Vesku Jokinen pahoittelee perjantain keikan kännisekoilua - 'Ei juotu sivistyneesti punkkua vaan vedettiin kusipäänä kossua'

Tänään klo 14.11 | Luettu: 226 kertaa | Teksti: J.A. Kaunisto

Klamydian kevätkiertueen aloitus meni pahasti penkin alle Vesku Jokisen humalatilan seurauksena.

Näin kertovat mediatiedot. Jokinen oli niin pahasti juhlajuomissa, ettei laulamisesta tahtonut tulla mitään ja mies poistui useasti biisien välillä takavasemmalle.

Myös Vesku Jokinen on itse kommentoinut somessa Vantaan Tulisuudelman perjantaista keikkaa. Mies myöntää, että kossua tuli otettua aivan takalaittomasti.

"Oli sitten maailman huonoin rundin alotus eilen. Olin vitun kännissä ja olin vitun paska. Aivan vitun huono. Anteeksi kaikille läsnäolijoille. Ei juotu sivistyneesti punkkua vaan vedettiin kusipäänä kossua. Ainaskin hyvät oli kuorot teillä. Kiitos kärsivällisyydestä. Tänään vähä selvempänä lalliksella. Punks not dead".


Tänään lauantaina Klamydia siis Köyliön Lallintalolla.





V2.fi | J.A. Kaunisto
< Eläkeläisten uudelle...

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




V2.fi Tiktok
www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova