Tuorein sisältö

Näin paljon porukkaa viihtyi Tikkurila Festivaalilla

Tänään klo 00.27 | Luettu: 313 kertaa | Teksti: J.A. Kaunisto

Tikkurila Festivaali kokosi 16.–18.7. yhteensä 25 000 kävijää Vantaan Hiekkaharjun urheilupuiston alueelle.

Festivaaliviikonloppua saatiin juhlia lämpimissä tunnelmissa erityisesti torstaina ja perjantaina, jolloin aurinko helli festivaalikansaa aamupäivästä myöhäiseen iltaan.

"Tiksissä parasta ovat ihmiset. Tänäkin vuonna festari on täyttynyt iloisista kohtaamisista, yhteislaulusta ja kesästä nauttivista ihmisistä. On ollut upeaa nähdä, kuinka artistit ja yleisö luovat yhdessä niitä hetkiä, joiden vuoksi Tiksiä tehdään. Haluamme kiittää kaikkia mukana olleita ja suunnata katseen vielä kohti päätöspäivän elämyksiä ja tietysti ensi vuonna nähdään taas!", sanoo Tikkurila Festivaalin tuotantopäällikkö Linda Lebnauoi.

Tikkurila Festivaalia juhlitaan ensi vuonna 22.-24.7.2027. Festivaalin ensimmäisiä artistipaljastuksia ja liput tulevat myyntiin syksyn ja alkutalven aikana.


V2.fi | J.A. Kaunisto
< Näin paljon Tammerfe... Lenny Kravitz ensi v... >

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




V2.fi Instagramissa
www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova