Tuorein sisältö

Kohta 30 vuotta vanha legendaarinen strategiapeli julkaistaan viimein Amigalle - Ubisoftin siunauksella

Tänään klo 11.30 | Luettu: 337 kertaa | Teksti: Manu Pärssinen

Saksalainen Look Behind You -pelijulkaisija tiedottaa, että Amiga-kotitietokoneella alkunsa saaneen Settlers-strategiapelisarjan jatko-osa Settlers II (1996) saapuu viimein myös Amigalle.

Sisältöä pelissä riittää, sillä mukana ovat myös talvimaisemat The Settlers II Mission CD:ltä, 130 ilmaista bonuskarttaa, neljä kielivalintaa ja paljon muuta. Peli vaatii AGA-piirisarjalla varustetun Amigan, jossa on 68040-prosessori 40 MHz:n taajuudella, 32 megatavua Fast RAM -muistia, AmigaOS 3.1, AHI 4.18 sekä 600 megatavua tyhjää kiintolevytilaa. Tykimpääkin tehoa suositellaan ja myös PPC-versio on tarjolla.

Lokakuun 18. päivä julkaistavalle The Settlers II Gold Editionille on saatu Ubisoftin siunaus sekä virallinen lisenssi ja käännöstyö on julkaisijan mukaan tehty pieteetillä optimoiden - eli lähes 30 vuotta vanha vääryys korjataan viimein virallisesti. Pelin digiversio maksaa 30 euroa, laatikoitu perusversio 50 euroa ja puulaatikossa saapuva lisähärpäkkeillä varusteltu keräilijäversio satasen.






V2.fi | Manu Pärssinen
< Tulevasta Resident E...

Keskustelut (1 viestiä)

Mikko

Moderaattori

Rekisteröitynyt 30.03.2007

Tänään klo 11.54

Ai ettien että. Digiversio menee ilman muuta ostoon.
lainaa

Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova