Tuorein sisältö

Xbox esittelee uutta Forza Horizonia ja Fablea alle kahden viikon päästä - mukana myös Pokemon-pelifirma

Eilen klo 12.00 | Luettu: 308 kertaa | Teksti: Manu Pärssinen


Xbox tiedottaa järjestävänsä Developer_Direct-striimin 22. päivä tätä kuuta, eli alle kahden viikon päästä torstaina. Tapahtuma käynnistyy ilta-kahdeksalta Suomen aikaa.

Mukana on kaksi pelistudiota, joista PlayGround Games tulee esittelemään kahta isoa nimikettä: Japaniin sijoittuvasta Forza Horizon 6:sta nähdään ensimmäistä kertaa pelikuvaa ja pitkään kehitetystä Fable-pelin rebootista tarjoillaan syvempi katsaus.

Pokemon-peleistä tuttu Game Freak -pelistudio Tokiosta taas kertoo, mistä Beast of Reincarnation -pelissä on kyse. Kyseessä on Game Freakin ensimmäinen AAA-peli, jossa ei (todennäköisesti) esiinny taskuhirviöitä. BoR sijoittuu tulevaisuuteen tuhansien vuosien päähän.

Kaikkien pelien julkaisuajaksi on toistaiseksi kerrottu vain "2026", joten ehkä tarkempia julkaisupäiviäkin on luvassa. Sekä Forza Horizon 6 että Beast of Reircarnation ovat tulossa myös PC:lle ja PlayStation 5:lle (ajankohta ei tiedossa).




V2.fi | Manu Pärssinen
< Dragon Quest VII Rei... Kotkalaiselle pelifi... >

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova