Tuorein sisältö

V2.fi:n laiteuutiset: Panasonic Toughbook 56, Acerin uutuus-Travelmatet ja muita julkistuksia

Tänään klo 12.25 | Luettu: 174 kertaa | Teksti: Manu Pärssinen

Laitejulkistukset



- Acer julkisti perjantaina Copilot+:lla ja Intel Core Ultra Series 3:n prosessoreilla varustetut bisnesläppärit: TravelMate P4 14 AI, TravelMate P4 Spin 14 AI, TravelMate P2 16 AI ja TravelMate P2 14 AI. Laitteista löytyy mm. Wi-Fi 7, Thunderbolt 4, alumiinirunko ja monia tekoälyominaisuuksia. Spin-version kosketusnäyttö kääntyy ympäri tablettimaiseksi kokonaisuudeksi. V2.fi haastatteli julkistustilaisuudessa myös Acerin aluejohtajaa ja haastattelu löytyy täältä.


- Panasonic panostaa kovan käytön läppäreihin ja uusin malli on TOUGHBOOK 56. Uutuutena siinä löytyy muun muassa Intel AI Boost -suoritin, joka pystyy jatkamaan datan käsittelyä, vaikka internet-yhteydessä olisikin ongelmia. Koneessa on mahdollista hyödyntää samanaikaisesti jopa kolmea langallista LAN-yhteyttä, siinä on uusi ErgoGrip Edge -rakenne, 1000 cd/m2 näytön kirkkaus, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, valinnaisena AMD Radeon W76500M -grafiikkapiiri sekä 4G/5G-yhteydet ja jopa 12 tunnin toiminta-aika yhdelllä latauksella.

Muut uutiset

- Turtle Beach on julkaissut yhteistyössä Capcomin kanssa vivuttoman Victrix x Capcom Pro KO Leverless Fight Stick - Street Fighter II: Champion Edition -versioinnin tappelupeliohjaimestaan. Sen hinta on 280 euroa.
- Samsung tiedottaa, että Galaxy S26 -sarja ja Galaxy Buds4 -sarja ovat nyt saatavilla maailmanlaajuisesti.
- Roborock kertoo, että IDC:n raportin (Worldwide Quarterly Smart Vacuum Robotics Tracker 2025) mukaan firma on älykkäiden siivousrobottien markkinoiden johdossa. Kaikkiaan siivousrobotteja toimitettiin viime vuonna lähes 33 miljoonaa yksikköä, joista Roborockin osuus oli 17,7% (sisältäen myös robottiruohonleikkurit).

V2.fi | Manu Pärssinen
< Suomalainen noppapel...

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova