Olkoon painepesuri kanssasi: PowerWash Simulator 2 saa Star Wars -sisältöä
![]() |
Viime syksynä julkaistu PowerWash Simulator 2 on vasta pääsemässä vauhtiin, mitä tulee lisäsisältöön. Ensimmäinen maksullinen paketti salli sohia painepesurilla ja muilla siivousvälineillä Adventure Time -piirretyn sukkelissa tunnelmissa. Toinen paketti pelaa populäärikulttuurin kuluneimman eli mahdollisesti yhä rakastetuimman kortin. Kolmaskin paketti on tulossa tänä vuonna.
Star Wars -paketissa koetaan alkuperäisen elokuvatrilogian tapahtumat P0-W2-droidin näkökulmasta. Sen tehtävä on puhdistaa galaktinen Imperiumi saastasta kirjaimellisesti, mutta se myös ryhtyy kapinoimaan Imperiumia vastaan. Tiedossa on kuusi kohdetta alkuperäisistä elokuvista, kun noin kympin hintainen paketti julkaistaan kesällä.
Pelin kehittäjä FuturLab haaveili Star Wars -lisenssistä jo vuosia sitten. Silloin mainittiin erikseen Millennium Falcon, mutta traileri ja varhaiset kuvat eivät kerro, onko se galaksin nopein romu mukana.
Ehkä on lupa toivoa, että DLC saa myöhemmin omaa DLC:tä? Myös esiosatrilogia esittelee aiheeseen soveltuvaa sisältöä kuten hiekkaa, josta kukaan ei pidä; se on karkeaa ja ärsyttävää ja sitä menee kaikkialle.
Ensimmäisen PowerWash Simulatorin lisäpakettien teemoja olivat mm. Tomb Raider, Final Fantasy, Paluu tulevaisuuteen, Warhammer 40,000 ja Shrek.



Keskustelut (0 viestiä)
Kirjoita kommentti