Sarjamurhailu on hassua, kunhan mukana on Ron Perlman
![]() |
Ron Perlman on kiinnitetty kahteen hassuun sarjamurhaelokuvaan. Hän ei näyttele pääroolia kummassakaan, mutta allekirjoittanut päätti muotoilla asian näin nähtyään "saman uutisen" kahteen kertaan ja tuijotettuaan hetken tyhjyyteen. (Deadline-sivusto käyttää samaa Perlman-kuvaa molemmissa uutisissa. V2.fi:n käyttämä kuva on tv-sarjasta Mr. & Mrs. Smith.)
Kauhukomedia Horrified kertoo Julie Benzin (Dexter) näyttelemästä epäonnisesta näyttelijästä. Hän tarvitsee käteistä nopeasti, joten hän kiertää messuilla tapaamassa vanhan kauhuelokuvansa faneja. Hän ajautuu tositoimiin, kun häntä ja hänen fanejaan ja ystäviään alkaa jahdata murhaaja, joka käyttää hänen vanhasta elokuvastaan tuttua sikanaamiota.
Mukana ovat Perlman, Busy Philipps (Girls5eva) ja Jim Rash (Fly Me to the Moon).
Lähde: Deadline
Kauhukomedia Suburban Psycho kertoo pitkäaikaisista ystävyksistä, jotka alkavat epäillä, että heidän yhteinen tuttavansa on pahamaineinen sarjamurhaaja "Infinity Killer". Vastentahtoisina amatöörietsivinä he yrittävät selvittää totuuden.
Jeff Howard (The Trust) ja B.J. Bales (Bombshell) näyttelevät päähenkilöitä ja vastaavat käsikirjoituksesta. Mukana ovat mm. Perlman ja Malin Akerman (Dollface).
Lähde: Deadline
Keskustelut (0 viestiä)
Kirjoita kommentti