Tuorein sisältö

New Vegas! Deathclaw! Se "dinosaurus"! Fallout-tv-sarjan 2. kausi trailerissa.

20.08.2025 klo 14.20 | Luettu: 598 kertaa | Teksti: Jari Tapani Peltonen

Fallout-peleihin perustuvan tv-sarjan 2. kausi julkaistaan 17. joulukuuta Prime Video -palvelussa. Tiedossa on jälleen kahdeksan jaksoa, jotka voi jälleen katsoa yhteen putkeen, jos persaus kestää.

Tekijät tietävät mitä he tekevät ainakin kaupallisessa mielessä. 1. kausi oli täynnä viittauksia peleihin, mutta se kertoi uuden tarinan. Se tarina jatkuu, mutta samaan aikaan 2. kausi on löyhä jatko-osa kulttimainetta nauttivalle Fallout: New Vegas -pelille, joten nyt fanit pääsevät bongaamaan siitä tuttuja yksityiskohtia kuten muinaisten roomalaisten näköisen jengin ja Dinky the T-Rexin. Myös pelien maineikkain hirviö deathclaw esiintyy tällä kaudella, kuten 1. kauden loppu vihjasi.

Fallout: New Vegasin tapahtumista on noin 15 vuotta, kun kausi alkaa.

3. kausi on virallistettu.



V2.fi | Jari Tapani Peltonen
< Skotlantilainen indi... Ruotsalainen metalli... >

Keskustelut (1 viestiä)

Refloni

Rekisteröitynyt 08.01.2017

20.08.2025 klo 23.25 1 tykkää tästä

Legioonaa ei voi olla enää olemassa. Se lyötiin Hooverin taistelussa kolmessa pelin neljästä päälopusta ja pyöri täysin Caesarin kultin ympärillä, ja mies oli pelin tapahtumien aikoihin kuolemansairas. Legioonan kivijalka oli valloitussodat kuten Rooman aikoinaan, ja jopa siinäkin tapauksessa että se olisi voittanut NCR:n, se olisi hajonnut omaan mahdottomuuteensa, kuten Caesar suunnittelikin. Toisin sanoen Legioona oli huojuva korttitalo jolla oli pelin tapahtumien aikaan elinaikaa ehkä vuosi, ehkä pari.

Tuo trailerin sakki ei ole muuta kuin joku rosvojoukko joka on saanut haltuunsa Legioonan vanhoja taisteluvarusteita.
lainaa

Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova