Tuorein sisältö

Jacob Elordi silmäilee Midsommar-ohjaajan Scarlett Johansson -leffaa

11.08.2026 klo 21.10 | Luettu: 382 kertaa | Teksti: Jari Tapani Peltonen


Jacob Elordi neuvottelee Scapegoat-elokuvan pääroolista. Mukana on jo Scarlett Johansson. Ohjauksesta ja käsikirjoituksesta vastaa Ari Aster, jonka töihin lukeutuvat Midsommarin ohella Eddington ja Hereditary.

Kuten myös lähdeuutinen sanailee, kukaan ei ole varma, mistä leffa tarkalleen kertoo, vaikka huhuja on liikkeellä useita. Leffa saattaa olla henkinen jatko-osa tai sisarelokuva Eddingtonille, mikä luultavasti tarkoittaa sitä, että kyseessä on satiiri ja musta komedia.

Kyseessä saattaa olla myös scifidraama tai perinteisempi draama, kuin Asterilta on totuttu näkemään. Selkeimmän huhun mukaan leffa saattaa kertoa tohtorista, joka suorittaa (plastiikkakirurgisen?) operaation internet-julkkikselle. Teoriassa kaikki saattaa pitää paikkansa, jos sisäpiiriläisillä on hieman erilaisia tulkintoja samoista faktoista.

Leffan on määrä olla asianomaisten seuraava työ. Elordille leffa edustaa paluuta hommiin ja ensimmäistä valintaa sen jälkeen, kun Frankenstein toi hänelle Oscar-ehdokkuuden. Hän on yksi nuorista tähdistä, jotka vaikuttavat olevan nykyään kaikkialla, mutta omasta näkökulmastaan hän on lomaillut tovin filmattuaan monta projektia peräjälkeen.

Kuvassa on Elordin viimeinen aiemmin filmattu leffa The Dog Stars, jonka ensi-ilta on 28. elokuuta.

Lähde: Deadline

V2.fi | Jari Tapani Peltonen
< Flow Festival antoi ... Hädin tuskin hievaht... >

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova