Tuorein sisältö

GTA VI:n hintalappu lipsahti verkkoon? Hinnat alkaen 90 euroa

Eilen klo 12.01 | Luettu: 5907 kertaa | Teksti: Manu Pärssinen

Muun muassa VICE uutisoi raporteista, joiden myötä Grand Theft Auto VI:n hinnoittelu olisi vuotanut verkkoon näin hieman ennen ennakkotilausten alkamista (25.6.).

Hintatiedot ovat huhujen mukaan peräisin suurelta eurooppalaiselta FNAC-elektroniikkakauppaketjulta ja hinnoittelu näyttää oletettavasti seuraavalta:

GTA 6 Standard edition = 89,99 euroa
GTA 6 Deluxe Edition = 109,99 euroa
GTA 6 Premium Edition = 119,99 euroa
GTA 6 Collector's Edition = 199,99 euroa

VICE:n mukaan FNAC on ennenkin lipsauttanut hintatietoja etsittäviksi ennakkoon ja vaikka kyseisissä tiedoissa ei FNAC:n tietokannassa suoraan lukenut "GTA" tai "Grand Theft Auto", niissä kuitenkin mainittiin Rockstar ja 19.11. julkaisupäivä.

Liian kallista? Sopivaa? Halvempaa kuin ajattelitte?

V2.fi | Manu Pärssinen
< Ubisoftin perustaja ... Halo: Campaign Evolv... >
Keskustele aiheesta

Keskustelut (9 viestiä)

Insill

Rekisteröitynyt 11.08.2008

Eilen klo 12.31 1 tykkää tästä

Aivan liian kallista. Minä en maksa 6–7 euroa kaljatuopista enkä 70–90 euroa videopeleistä.
Muokannut: Insill Eilen klo 18.55 lainaa
Refloni

Rekisteröitynyt 08.01.2017

Eilen klo 12.58 2 tykkää tästä

60 euroakin oli liikaa. Voisin maksaa todella kiinnostavasta pelistä kolme-neljäkymppiä. Onneksi on kilpailua, valinnanvaraa ja backlogia.
lainaa
RahaaOn

Eilen klo 13.45 4 tykkää tästä

Insill kirjoitti:
Aivan liian kallista. Minä en maksa 6-7 euroa kaljatuopista enkä 70-90 euroa videopeleistä.

Wait, saako jostain kaljaa alle kympillä Suomessa?

90€ pelistä, joka tarjoaa 100+ tuntia hupia tekee tuntihinnaksi alle euron. Aika halpaa lystiä loppupeleissä, jos vertaa vaikka leffalippuihin, salikorttiin tai siihen kaljaan.
lainaa
juakko

Eilen klo 15.48 1 tykkää tästä

mulle täytyy maksaa rahaa että suostun edes ylihypetetty peliä edes pelaan.
lainaa
Lichi

Rekisteröitynyt 04.09.2011

Eilen klo 15.49 1 tykkää tästä

Halvalla lähtee. Eiköhän se valinta ole Collector edition.
lainaa
vai-s-iti

Eilen klo 18.39

Juuri ja juuri siedettävä hinta tän mittakaavan pelille, ainakin jos ovat saaneet uudistettua sitä miten tehtäviä tehdään, eikä samaa vanhaa "pakko tehä just näin tai se on siinä" -kaavaa.
lainaa
Työtön--

Eilen klo 20.07 1 tykkää tästä

Maksan vaikka 500 ei haittaa aion pelata.
lainaa
Harmistunut

Eilen klo 21.05

Aiheen sivusta kommenttina totean, että v2 on ihan kuraa käyttää kännykällä. Aivan hirveät mainokset ja piti desktop mode laittaa päälle, jotta sai kommentteja kirjoittaa, kun ei muuten toimi.
lainaa
Mikko

Moderaattori

Rekisteröitynyt 30.03.2007

Eilen klo 22.18 2 tykkää tästä

Harmistunut kirjoitti:
Aiheen sivusta kommenttina totean, että v2 on ihan kuraa käyttää kännykällä. Aivan hirveät mainokset ja piti desktop mode laittaa päälle, jotta sai kommentteja kirjoittaa, kun ei muuten toimi.


Mikä selain käytössä? iOS:n Safarilla kommentit toimivat normaalisti. Voimme katsoa, onko leiskalle tehtävissä jotain helposti.

Mainoksia voimme vain pahoitella, ne tulevat meille ulkopuoliselta toimittajalta ja tuntuu, että viikosta toiseen niitä tulee vain enemmän ja häiritsevämmän oloisia. Jollain pitää kuitenkin edes hosting-kulut maksaa.
lainaa

www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova