Tuorein sisältö

Street Fighter -elokuva löysi myös Dhalsimin ja E. Hondan

Eilen klo 15.45 | Luettu: 321 kertaa | Teksti: Jari Tapani Peltonen

Uudessa Street Fighter -elokuvassa nähdään useimmat hahmot pelistä Street Fighter II, joka on Capcomin pitkäikäisen tappelupelisarjan klassisin osa. Tällä hetkellä ainoastaan Zangief ja Sagat puuttuvat. Poissaolijoiden listalle voidaan toki laskea myös pelin paranneltuun versioon lisätyt hahmot Cammy, Dee Jay, T. Hawk ja Fei-Long. Viides myöhäinen hahmo Akuma on mukana.

Tuoreen tiedon mukaan Vidyut Jammwal on Dhalsim. Jammwal on nimekäs intialainen toimintatähti, joka uutislähteen mukaan on harkinnut tarkkaan, missä merkeissä hän haluaa esitellä itsensä länsimaiselle yleisölle. Dhalsim on joogamestari ja pelin erikoisin hahmo pelattavuuden kannalta, sillä hän teleporttailee ja sylkee tulta, ja hänen kätensä ja jalkansa venyvät.

Kuva on leffasta Commando 3.


Hetki sitten Hirooki Goto kiinnitettiin E. Hondaksi. Goto on japanilainen showpainija, joka on otellut mm. järjestöissä New Japan Pro-Wrestling ja AEW. Hän edustaa maailmanmestaruustasoa, kuten edustavat myös Akuman näyttelijä Roman Reigns ja Guilen näyttelijä Cody Rhodes. E. Honda on sumopainija.

Lähde: Deadline

V2.fi | Jari Tapani Peltonen
< Sausage Party: Foodt...

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova