Tuorein sisältö

Avengers: Doomsdayn ensimmäinen kunnollinen traileri ei viittauksia panttaa: on X-Meniä, on Fantastic Fouria

Eilen klo 18.45 | Luettu: 1186 kertaa | Teksti: Jari Tapani Peltonen

Spider-Man: Brand New Day saapuu teattereihin ensi viikolla, joten jatkumon seuraavan elokuvan Avengers: Doomsdayn mainoskampanja lisää kierroksia. Doomsdaysta nähtiin materiaalia jo ennen Brand New Dayn mainoksia, mutta kyse oli lyhyistä tunnelmapaloista. Nyt ensimmäinen kunnollinen traileri on julkaistu.

Thor ja jatkumon muut vakionaamat kohtaavat hiljattain esitellyn Fantastic Four -tiimin ja vuosituhannen alun X-Men-hahmot, kun multiversumin kohtalosta käydään taistelua.

Doomsday on patenttiratkaisu. Leffan nimi oli Avengers: The Kang Dynasty, kunnes Kangin näyttelijä sai potkut. Tekijät ovat hämmentäneet motivoituneitakin faneja väittämällä, että Doomsday on suoraa jatkoa Avengers: Endgamelle. Todennäköisesti kyse on sen myöntämisestä, että multiversumisaaga meni poskelleen. Doomsday esittelee itse suuren uhan ja uuden pahiksen tohtori Doomin, joten Endgamen jälkeen tehtyjen elokuvien ja tv-sarjojen katsominen ei ole pakollista, vaikka monet niissä debytoineet hahmot ovat mukana.

Doomsday valmistuu jouluksi. Se johtaa elokuvaan Avengers: Secret Wars, joka valmistuu jouluna 2027.

"Leffa kannattaa katsoa Infinity Vision -teattereissa!" Tämäkin on patenttiratkaisu. Dyyni: osa 3 on varannut IMAX-teatterit, joten Disney tempaisi "Infinity Vision" -luokituksen takapuolestaan.



V2.fi | Jari Tapani Peltonen
< House of the Dragon ... Weekend Festivalin t... >

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova