Tuorein sisältö

Naisjulkkikset vetävät toisiaan turpiin etänä: mukana ovat mm. Margot Robbie, Scarlett Johansson ja Halle Berry

06.05.2020 klo 18.15 | Luettu: 575 kertaa | Teksti: Jari Tapani Peltonen


Useimmat naispuoliset näyttelijät ja stunttiosaajat homehtuvat kotona elokuva-alan uudelleenkäynnistystä odotellen. He päättivät leipoa toisiaan lättyyn: tietenkin etänä.

Boss Bitch Fight Challenge -tempauksen täysi osallistujalista löytyy videon lopputeksteistä esiintymisjärjestyksessä. Mukana ovat "Harley Quinnin", "Black Widow'n" ja "Kissanaisen" ohella mm. "Charlien enkelit" Drew Barrymore ja Cameron Diaz. Idean takana on Zoë Bell (kuvassa), joka on sekä stunttiammattilainen että Quentin Tarantinon elokuvista tuttu näyttelijä. Ennen Tarantinon leffoja hän toimi mm. soturiprinsessa Xenan sijaisena, ja videolla esiintyy myös se toinen Xena, eli Lucy Lawless.

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

Here it is......! Kicking lockdown boredom with some of the coolest! Ladies, you are all my hero’s.? ? ? ???? a massive personal shout out to @bodhihorn for editing the flick and my stress levels! ?? Follow this fight challenge on my new youtube channel-> https://www.youtube.com/channel/UCQxzSzB79pMmStI3PvvTJPw/featured?view_as=subscriber (link in bio) ? ? In order of appearance:?? ?? ?? Zoë Bell @therealzoebell?? Lucy Lawless @reallucylawless?? Tara Macken @taramacken?? Drew Barrymore @drewbarrymore?? Juliette Lewis @juliettelewis?? Tamiko Brownlee @tamikobrownlee?? Rosario Dawson @rosariodawson?? Amy Johnston @amyejohnston?? Cameron Diaz @camerondiaz?? Kimberly Shannon Murphy @kimberlyshannonmurphystunts?? Daniela Ruah @danielaruah?? Michaela McAllister @kella.mcallister?? Kaitlin Olson @kaitlinolson?? Lauren Mary Kim @laurenmarykim ?? Florence Pugh @florencepugh?? Julia Butters @julia_butters?? Angela Meryl @angelameryl ?? Sarah Irwin @sarah__irwin ?? Daryl Hannah @dhlovelife?? Sophia Di Martino @itssophiadimartino ?? Tracie Thoms @traciethoms ?? Shauna Duggins @shaunaduggins?? Zoe Saldana @zoesaldana?? Ming Qiu @sunmoonl?? Reneé Elise Goldsberry @reneeelisegoldsberry?? Rosie Perez @rosieperezbrooklyn?? Lilly Aspell @lillyaspellactress?? Thandie Newton @thandienewton?? Melissa Stubbs @actiongirl99?? Jessie Graff @jessiegraffpwr?? Monique Ganderton @moganderton?? Halle Berry @halleberry?? Heidi Moneymaker @heidimoneymaker ?? Scarlett Johansson ?? Dayna Grant @daynastunts?? Margot Robbie @margotrobbie?? Renae Moneymaker @renaemoneymaker007?? KT Tunstall @kttunstall ?? Zoë Bell ?? ?? Edited by Jacob Horn @bodihorn?? Social Media Megan Hubbell @meghubb85?? ?? ? #BossBitchFightChallenge #LockdownKnockdown #ZoeBell #ScarlettJohansson #MargotRobbie #CameronDiaz #LucyLawless #HalleBerry #JulietteLewis #FlorencePugh #RosarioDawson #RosiePerez #TracieThoms #ThandieNewton #ReneeEliseGoldberry #DrewBarrymore #DanielaRuah #ZoeSaldana #KaitlinOlson #amyjohnston #SophiaDiMartino #JuliaButters #LillyAspell #StuntWomen #darylhannah #GirlsDoItBetter #stuntreactionchallenge #cucchallenge ? My mum would be loving this. @tishmbell ??

Henkilön Zoë Bell (@therealzoebell) jakama julkaisu


Ennen videota yhtä raivokkaat, jos vähemmän tunnetut stunttihenkilöt toteuttivat vastaavan tempauksen.


V2.fi | Jari Tapani Peltonen
< Cate Blanchett on li... Onko Queen-historiik... >

Keskustelut (0 viestiä)


Kirjoita kommentti




www.v2.fi™ © Alasin Media Oy | Hosted by Capnova